Aktuality

Výzvy v programu EIC Accelerator se blíží!!!

EIC vypisuje další výzvy.

O výzvách do Horizon Europe jsme v aktualitách opakovaně psali (zde a zde). Pro subjekty disponující skutečně inovativní technologií nebo know-how jsou atraktivní zejména tzv. EIC Granty (zde), o které může mohou žádat různě složená konsorcia, nebo i samostatní žadatelé. První dvě fáze procesu komerční aplikace výsledků VaV, podporované programy EIC Pathfinder (např. zde a zde) a EIC Transition (např. zde, zde a zde) jsou v převážné míře žadateli konsorcia výzkumných organizací a komerčních subjektů. Ve třetí fázi podporované programem EIC Accelerator jsou předepsaným žadatelem jednotlivé subjekty, je tedy atraktivní zejména pro MSP, spin-offy a obecně start-upy. V tomto programu jsou aktuálně otevřeny tři výzvy, všechny s uzavřením příjmu žádostí 5. 10. 2022:

  • EIC Accelerator Open, určená podporu společností při škálování inovací s významným dopadem a potenciálem vytvářet nové trhy nebo bořit stávající trhy pro témata z libovolné oblasti vědy či technologie,
  • EIC Accelerator Challenge: Fit for „55“, určená na podporu společností při škálování inovací s významným dopadem a potenciálem vytvářet nové trhy nebo bořit stávající trhy v oblasti zelené tranzice,
  • EIC Accelerator Challenge: Technologies for Open Strategic Autonomy, zaměřená na podporu společností při škálování inovací s významným dopadem a potenciálem vytvářet nové trhy nebo bořit stávající trhy ve vybraných strategických oblastech.

I když do uvedeného závěrečného termínu pro odevzdání žádosti zbývají ještě více než tři měsíce, je nutno zvážit, že napřed se podává tzv. krátká žádost a teprve po jejím schválení (zhruba 4 týdny) je možno do stanového termínu podat plnou žádost o dotaci. S ohledem na vysoké nároky na kvalitu žádosti je opravdu nejvyšší čas začít s její přípravou!

Máte-li zájem o podrobnější informace o možném dotačním financování Vašich aktivit, naleznete je na našem webu Dotační příležitosti | INNOVATION LEADERSHIP AGENCY (ila.cz), nebo nám můžete napsat dotaz na náš mail ila@ila.cz, rádi Vám obratem odpovíme.

 

Přihlášení k odběru ILA newsletteruOchrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Otázky? Jsme tu pro vás. Ozvěte se.