Aktuality

První termíny výzev v programu EIC Pathfinder jsou 3. květen 2022 (EIC Open) a 19. října 2022 (EIC Challenges)

Projekty do programu EIC Pathfinder mohou být podávány ve dvou různých režimech: „Open“ (libovolné zaměření projektu) a „Challenges“, kde je vymezeno 6 témat odrážejících priority EK.

Témata jsou následující:

  • Carbon dioxide & Nitrogen management and valorisation (Řízení a zhodnocování oxidu uhličitého a dusíku),
  • Mid-long term, systems-integrated energy storage (Středně-dlouhodobě systémově integrovaná úložiště energie),
  • Cardiogenomics (Kardiogenomika),
  • Healthcare Continuum technologies (Technologie pro automatizaci administrativy zdravotní péče),
  • DNA-based digital data storage (Digitální uchovávání dat na bázi DNA)
  • Alternative Quantum Information Processing, Communication, and Sensing (Alternativní zpracování kvantové informace, komunikace a snímání).

Pro režim „Open“  mohou být žadateli konsorcia složená minimálně ze tří subjektů ze tří různých zemí EU (přesněji „eligible countries“, což zahrnuje kromě zemí EU i řadu dalších států). V režimu „Challenges“ to mohou být navíc i jednotliví žadatelé nebo malá (dvoučlenná) konsorcia.

Výše grantu je omezena výší 3 mil. EUR v režimu „Open“ a 4 mil. EUR (ve zdůvodněných případech i více) v režimu „Challenges“.

Cílem podpořených projektů má být dosažení proof-of-principle, tj potvrzení vědeckého základu průlomové technologie (TRL 1 – 3) slibující inovaci vytvářející nové produkty a trhy.

Celková alokace 350 mil. EUR se rozpadá na 183 mil. EUR pro projekty v režimu „Open“ a 167 mil. EUR pro projekty v režimu „Challenges“.

Pro bližší informace nás kontaktujte na ila@ila.cz.

Bližší informace o TRL naleznete zde.

Přihlášení k odběru ILA newsletteruOchrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Otázky? Jsme tu pro vás. Ozvěte se.