Aktuality

První termín výzev v programu EIC Transition je 4. května 2022

Stejně jako u programu EIC Pathfinder se projekty do programu Transition mohou podávat ve dvou různých režimech: „Open“ (libovolné zaměření projektu) a „Challenges“, kde jsou vymezena 3 témata odrážejících priority EK.

Témata jsou následujících 3:

  • Green digital devices for the future (Zelená digitální zařízení budoucnosti),
  • Process and system integration of clean energy technologies (Procesní a systémová integrace technologií pro čistou energii),
  • RNA-based therapies and diagnostics for complex or rare genetic diseases (Léčba a diagnostika složitých nebo vzácných chorob založená na RNA).

Žadateli mohou být samostatní žadatelé (MSP, spin-off společnosti, start-upy, výzkumné organizace i univerzity), nebo malá (dvoučlenná) konsorcia, či konsorcia o třech až pěti členech z nejméně tří různých zemí EU (přesněji „eligible countries“, což zahrnuje kromě zemí EU i řadu dalších států).

Návrhy projektů musí být postavené na výsledcích předchozích projektů v programech EIC Pathfinder, FET nebo ECR Proof-of-concept.

Výše grantu je omezena výší 2,5 mil. EUR (ve zdůvodněných případech i více).

Cílem podpořených projektů má být validace a demonstrování technologie v prostředí relevantním pro její využití (TRL 4 – 5/6) a její příprava pro tržní nasazení.

Celková alokace 131,4 mil. EUR se rozpadá na 60,9 mil. EUR pro projekty v režimu „Open“ a 70,5 mil. EUR pro projekty v režimu „Challenges“. Kdo nestihne podat žádost o dotaci do 4. 5. 2022, má další šanci 28. 9. 2022.

 Pro bliží informace nás kontaktujte na ila@ila.cz.

 Bližší informace o TRL naleznete zde.

Přihlášení k odběru ILA newsletteruOchrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Otázky? Jsme tu pro vás. Ozvěte se.