Aktuality

První termín výzvy v programu EIC Accelerator je již 23. března 2022

Stejně jako u programů EIC Pathfinder a Transition se projekty do programu Accelerator mohou podávat ve dvou různých režimech: „Open“ (libovolné zaměření projektu) a „Challenges“, kde jsou vymezena 2 témata odrážejících priority EK.

Témata jsou následujících:

  • Technologies for Open Strategic Autonomy (Technologie pro otevřenu strategickou autonomii),
  • Technologies for ‘Fit for 55’ (Technologie pro „Fit for 55“).

Žadateli mohou být samostatní žadatelé – strat-upy, MSP i fyzické osoby (zamýšlející založit start-up) a ve výjimečných případech i tzv. mid-caps (podniky do 499 zaměstnanců).

Výše grantu je omezena 2,5 mil. EUR, ale na něj může navazovat investiční komponenta v rozmezí 0,5 – 15 mil. EUR.

Cílem grantové části projektu je rozvoj technologie (TRL = 5/6 – 9), investiční část projektu je určena zejména pro scaling-up. Vztah grantové a investiční komponenty je vázán určitými podmínkami.

Celková alokace 1167,8 mil. EUR se rozpadá na 630,9 mil. EUR pro projekty v režimu „Open“ a 536,9 mil. EUR pro projekty v režimu „Challenges“.

Žádosti o dotaci se podávají dvoukolově, krátké předběžné žádosti je možno podávat kdykoliv, termíny pro podání plných žádostí v roce 2022 je 23. 3. 2022, 15. 6. 2022 a 5. 10. 2022.

Pro bližší informace nás kontaktujte na ila@ila.cz.

Bližší informace o TRL naleznete zde.

Přihlášení k odběru ILA newsletteruOchrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Otázky? Jsme tu pro vás. Ozvěte se.