Aktuality

O českých příjemcích dotací z Horizont 2020

minulé aktualitě jsem psal o nevalných výsledcích českých výzkumných organizací (VO) a vysokých školách (VŠ) v programu Horizon 2020, který skončil předloni. Z 260 subjektů této klasifikace získalo dotaci jen 112.

V Nyní se podíváme, jak na tom byly ostatní subjekty (počítáme pouze subjekty, které nejsou současně VO nebo VŠ): z celkového počtu 456 subjektů, které získaly dotaci z H2020, bylo dalších 223 malých a středních podniků (MSP), 24 velkých podniků (VP), 23 organizačních složek státu (OSS), příspěvkových organizací (PO) a státních podniků (SP), 12 obcí a dva kraje; zbytek tvoří neziskové organizace (NGO), různé sítě a sdružení.

Šampiony mezi MSP jsou:

  • Enantis s.r.o (Enantis s.r.o.), výrobců extrémně stabilních proteinů a enzymů, se dvěma koordinacemi a dvěma dalšími účastmi,
  • FUTTEC a.s. (www.futtec.cz), výrobce speciální techniky pro údržbu vozovek, se dvěma koordinacemi,
  • INOCURE SRO (www.inocure.cz) vyrábějící nanorespiroušky a další nanotechnologické produkty, s 1 koordinací a 10 dalšími participacemi.

Mezi velkými podniky bezpečně vede multioborový gigant Honeywell International (www.honeywell.cz) se šesti koordinacemi, jedenácti dalšími participacemi a deseti dalšími účastmi jako třetí strana.

Mezi sdruženími a NGO vedou:

  • JIS, z.s.p.o. (www.jic.cz), inovační centrum Jihomoravského kraje, s dvěma koordinacemi a pěti participacemi,
  • SEVEN, the energy efficiency center, z.u.(www.svn.cz), poradenská firma v oblasti rozvoje podnikání a ekonomicky efektivního využívání energie, s jednou koordinací a 18 participacemi.  

Škoda, že takových MSP, VP, NGO a sdružení nemáme mnohem více!

Více informací o dotacích z programu Horizon Europe lze nalézt na našem webu Dotační příležitosti | INNOVATION LEADERSHIP AGENCY (ila.cz). Také nám může poslat dotaz na ila@ila.cz, rádi Vám ho zodpovíme.

Přihlášení k odběru ILA newsletteruOchrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Otázky? Jsme tu pro vás. Ozvěte se.