Aktuality

Nový program TA ČR SIGMA na podporu aplikovaného výzkumu schválila Vláda ČR

Vláda České republiky schválila nový program Technologické agentury ČR s názvem SIGMA, který umožní podpořit projekty aplikovaného výzkumu a inovací. Jedná se o další z programů TA ČR zaměřených na propojování domácích dotačních programů s programy EU. Jeho unikátnost spočívá v tom, že na úrovni programu, který schvaluje vláda, jsou určeny pouze základní parametry a další tematické a technické záležitosti budou stanoveny podle aktuálních potřeb při přípravě jednotlivých soutěží.

Program je navržen s dobou trvání 8 let a koncipován tak, aby umožnil podporu aplikovaného výzkumu a inovací vedoucích ke vzniku nových výsledků uplatnitelných v praxi, k řešení výzev a potřeb společnosti a hospodářství a k podpoře řešení systémových opatření výzkumného a inovačního prostředí.

Vyhlášení veřejných soutěží se předpokládá na konci letošního roku, ale je bohužel podmíněno možnostmi státního rozpočtu, což není až tak příznivá zpráva.

Máte-li zájem o podrobnější informace o možném dotačním financování Vašich aktivit, naleznete je na našem webu Dotační příležitosti | INNOVATION LEADERSHIP AGENCY (ila.cz), nebo nám můžete napsat dotaz na náš mail ila@ila.cz, rádi Vám odpovíme.

Přihlášení k odběru ILA newsletteruOchrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Otázky? Jsme tu pro vás. Ozvěte se.