Aktuality

Nové výzvy programu TREND TA ČR budou 27. dubna

Technologická agentura oznámila 24.3.2022 předběžné parametry dvou nových veřejných soutěží v programu TREND PP1, jejichž vyhlášení je slíbeno na 27. dubna 2022.

Veřejná soutěž č. 6 PP1 „Technologičtí lídři“ míří na  podporu tvorby výsledků VaV a jejich využívání pro vlastní podnikatelskou činnost u podniků, které již mají zkušenosti s realizací výzkumu a vývoje nebo u podniků, které mají zkušenost s nákupem VaV služeb od výzkumných organizací, ale zatím nerozvinuly vlastní VaV činnost. Uzávěrka příjmu žádostí je 16. 6. 2022. Předpokládané zahájení projektů je nejdříve 1. 1. 2023 a nejpozději 31. 3. 2023. Minimální délka trvání projektu je 1 rok a maximální 5 let. Výše dotace je omezena 25 mil. Kč a maximální intenzita podpory je 70% (se speciální alokací pro MSP na úrovní hlavního uchazeče). Výše alokace na výzvu dosud není specifikována.

Veřejná soutěž č. 7  je zaměřena na podporu projektů zabývající se vývojem technologií 5G a vyšších a je financována z Národního plánu obnovy. Uzávěrka příjmu žádostí 13.6.2022. Předpokládané zahájení projektů je nejdříve 1. 1. 2023 a nejpozději 31. 3. 2023. Minimální délka trvání projektu je 1 rok a maximální 3 roky. Výše dotace je omezena je 15 mil. Kč a maximální intenzita podpory je 70%. Výše alokace na výzvu je 300 mil. Kč.

Hlavními uchazeči mohou být u obou výzev pouze podniky, které mohou být i dalšími účastníky, výzkumné organizace mohou být pouze dalšími účastníky. Hlavní účastník navíc musí mít nejméně dvouletou účetní historii. Každý uchazeč může do každé z výzev podat pouze jeden projekt a v případě, že podává žádost do obou výzev, musí se jednat o různé projekty. K žádosti je nutno kromě standardních příloh přiložit i doložení uplatnění výsledků a v případě výzvy č. 7 prohlášení o dodržování zásady „významně nepoškozovat“.

Tyto výzvy byly poměrně dlouho očekávány a to, že není dosud stanovena celková alokace finančních prostředků u výzvy č. 6 vyvolává lehkou nervozitu. V dosud uvedených informacích chybí řada důležitých parametrů, které se dozvíme až ze zadání veřejné soutěže. S ohledem na skutečnost že doba na zpracování žádosti bude potom poměrně šibeniční (49 a 46 dní) musíme tedy doufat, že n nás z definitivních textů nevyjukne nějaké nemilé překvapení.  

Výzvy TA ČR průběžně sledujeme a získané informace zveřejňujeme na našem webu Dotační příležitosti | INNOVATION LEADERSHIP AGENCY (ila.cz). Pokud byste měli nějaký speciální dotaz, neváhejte nám napsat na naši adresu ila@ila.cz, rádi Vám odpovíme.

Přihlášení k odběru ILA newsletteruOchrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Otázky? Jsme tu pro vás. Ozvěte se.