Aktuality

Mezi desetitisíci příjemců grantů z programu Horizon 2020 je 10 českých/ moravských/slezských obcí

Za typického příjemce dotací z komunitárního programu Horizon 2020 (předchůdce stávajícího programu Horizon Europe) se většinou považují akademické instituce a výzkumné organizace. To je však názor nepřesný: i když uvedené subjekty činí podstatnou část příjemců dotací z programů Horizont, mezi úspěšné žadatele patří i různé asociace, MSP, velké podniky, NGO a dokonce i obce a organizační složky státu (OSS).

V minulém programovacím období EU 2013 – 2020 se podařilo získat dotaci z programu Horizon 2020 na různé projekty celkem deseti obcím z ČR. Že jsou mezi nimi hl. m. Praha, statutární města Brno, Hradec Králové, Karviná a Kladno snad příliš nepřekvapí. Ocenit je však nutno úspěch Litoměřic, Písku a Žďáru nad Sázavou, které jsou rovněž na seznamu. Zcela výjimečný, a nesmírně povzbudivý, je pak příběh obce Kašavy ve Zlínském kraji, která má méně než 1000 obyvatel. Ta se (s 18 dalšími partnery ze 7 zemí EU) podílela na projektu PLURAL s rozpočtem 9,5 mil. EUR dotovaným z programu Horizon 2020 a získala 168 437,5 EUR. Seznam pak uzavírá Městská část Praha 9, což ukazuje, že dotaci z programů Horizont mohou získat i menší městské celky.

Uvedená data ukazují, že o získání dotace pro obec se může pokusit opravdu každý, kdo má (i) dobrý projekt, (ii) trpělivost a (iii) dostatečné odhodlání.

V nejbližších dnech zveřejníme informace o dotacích pro municipality a obce na našem webu Dotační příležitosti | INNOVATION LEADERSHIP AGENCY (ila.cz). Pokud máte zájem o tuto problematiku, můžete se dotazovat emailem přes ila@ila.cz, rádi všechny Vaše dotazy zodpovíme.

Přihlášení k odběru ILA newsletteruOchrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Otázky? Jsme tu pro vás. Ozvěte se.