Aktuality

Harmonogram výzev TA ČR na rok 2022 zveřejněn

22. března 2022 byl konečně zveřejněn harmonogram výzev a veřejných soutěží Technologické agentury ČR.

Kromě již otevřené mezinárodní výzvy M-ERANET 3 a veřejné soutěže GAMA 2 (a dobíhající 2.veřejné soutěže Národní centra kompetence) slibuje následující výzvy a veřejné soutěže:

  • v dubnu: DOPRAVA 2020+ (4. VS) a TREND PP1 (6. VS „Lídři“ a 7.VS „5G“),
  • v květnu: DELTA 2 (4. VS),
  • v červnu: WATE4ALL (mezinárodní výzva), THÉTA (5.VS), CHRIST ERA 4 („open science call“), Prostředí pro život PP1 + PP2 (6. VS) a SoE Accelerator Pilot 2020 (Seal of Excelence),
  • v září: Driving Urban Transition (DUT - mezinárodní výzva 2022), TREND PP2 (8. VS) a Partnerství pro biodiverzitu (mezinárodní výzva).

Kromě toho jsou na podzim 2022 (bez bližší časové specifikace) přislíbeny mezinárodní výzvy Clean Energy Transition (CET) a 2x  CHRIST ERA (jednou normální výzva a jednou tzv. „Challenge Call“).

Po období určitého „váhání“, které lze patrně vysvětlit souběhem důsledků covidové pandemie a rozpočtového provizoria, se nakonec zdá, že TA ČR se opět začíná rozjíždět. Mějme nicméně na paměti, že situace, ve které k tomuto rozjezdu dochází je extrémně složitá a jistě si vynutí i změny státního rozpočtu a možná i rozpočtu EU, na které je TA ČR navázán. Doufejme proto a držme si palce, aby byl zveřejněný harmonogram opravdu dodržen a naplněn výzvami s potřebnou alokací. Po „vyhladovění“ inovačních subjektů v posledních dvou letech o absorpční kapacitu pro tato dotace skutečně netřeba míti obavy.

Podrobnější informace o jednotlivých výzvách a veřejných soutěžích postupně zveřejňujeme na našem webu Dotační příležitosti | INNOVATION LEADERSHIP AGENCY (ila.cz). Také nám můžete napsat dotaz na ila@ila.cz, rádi ho obratem zodpovíme.

Přihlášení k odběru ILA newsletteruOchrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Otázky? Jsme tu pro vás. Ozvěte se.