Aktuality

Zelená infrastruktura SC- 2.2 IROP

Od konce ledna je možno podávat žádosti do tří zajímavých výzev IROP, které byly již zveřejněny v březnu 2023, ale formuláře byly zpřístupněny až letos. Nicméně čas pro napsání žádostí ještě zbývá – uzávěrka všech tří výzev je 10.6.2024. Výzvy jsou zaměřeny na zeleň ve veřejných prostranstvích měst a obcí.

Konkrétně se jedná o:

  • ucelené (komplexní) projekty veřejných prostranství zaměřené na zelenou infrastrukturu (modrou i zelenou složku), ozelenění, biodiverzitu a související opatření v řešeném území nezbytná pro rozvoj a zlepšení kvality ekosystémových služeb měst a obcí;
  •  revitalizace a modernizace stávajících veřejných prostranství
  • revitalizace a úprava nevyužívaných ploch za účelem vzniku nového veřejného prostranství

Rozdíl mezi výzvami č. 63, 64 a 65 IROP je jednak v územním zaměření, jednak ve velikosti alokace. Zatímco výzva č. 63 je zaměřena na méně rozvinuté regiony (obce na území Karlovarského, Ústeckého, Libereckého, Královéhradeckého, Pardubického, Olomouckého, Moravskoslezského a Zlínského kraje) a disponuje alokací 1,88 mld. Kč z EFRR, výzva č. 64 s alokací 1,89 mld. Kč míří na přechodné regiony (obce na území Středočeského kraje, Jihočeského kraje, Plzeňského kraje, Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje). Zajímavá je výzva č. 65 IROP určená pro Prahu, ve které je k dispozici 2,54 mld. Kč, ale na rozdíl od druhých dvou výzev má vyšší kofinancování.   

Žádosti mají specifické přílohy, a to včetně stanoviska Agentury pro ochranu přírody zpracovaného podle vzorového dokumentu.   

Pokud máte ve své obci nějaké prostranství, které by bylo možno v rámci některé z uvedených výzev zkrášlit, neváhejte se obrátit na naši společnost, která váš projektový záměr posoudí a ev. i pomůže s přípravou žádosti.  

 

Přihlášení k odběru ILA newsletteruOchrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Otázky? Jsme tu pro vás. Ozvěte se.