Aktuality

Výzvy plánované v OP JAK pro oblast V&V

V aktualizovaném harmonogramu výzev na rok 2024 z 15. ledna t.r. se nalézají tyto zajímavé výzvy, které dosud nebyly vypsány. Nicméně stálo by zato se zamyslet nad možností účasti v těchto výzvách určených pro vědecko-výzkumné organizace.

Zde uvádíme jejich přehled:

Název výzvy

Výzkumné prostředí

Číslo

02_23_026

Alokace

1 mld. Kč

Zveřejnění

Červen 2024

Podání

Listopad

Druh výzvy

Kolová

Podporované aktivity

Podpora rozvoje institucionálního prostředí na úrovni výzkumných organizací, podpora zisku a udržení HR Award, vzniku a rozvoje administrativních kapacit, rozvoje nástrojů řízení lidských zdrojů a kariérního růstu, vytváření podmínek pro výchovu, získání, rozvoj a udržení kvalitních lidských zdrojů ve VaVaI, podpora institucionálního nastavení pro skloubení výzkumné práce a rodičovství/ dlouhodobého ošetřování člena rodiny.

 

Název výzvy

Teaming-CZ III

Číslo

02_24_036

Alokace

1 mld. Kč

Zveřejnění

Říjen 2024

Podání

Leden 2025 (1. kolo)    Leden 2026 (32. kolo)

Druh výzvy

Dvoukolová

Podporované aktivity

Podpora dofinancování infrastrukturní části projektů, které uspějí ve výzvě programu Horizont Evropa Teaming for Excellence.

Poznámka

Pouze subjekty splňující definici organizace pro výzkum a šíření znalostí dle Rámce pro státní podporu výzkumu, vývoje a inovací (2022/C 414/01), které uspěly v prvním kole relevantní výzvy Teaming for Excellence programu Horizont Evropa (HORIZON-WIDERA-2025- ACCESS-01).

 

Název výzvy

Návraty

Číslo

02_24_037

Alokace

1,5  mld. Kč

Zveřejnění

Říjen/listopad 2024

Podání

Březen 2025

Druh výzvy

Kolová

Podporované aktivity

Podpora výzkumných projektů. Stimulace znovuobnovení kariéry výzkumných pracovníků /výzkumných pracovnic po přerušení dosavadní kariéry díky mateřské/rodičovské dovolené/ ošetřování člena rodiny.

 

Pokud zvažujete účast v některé z těchto výzev, neváhejte se na nás obrátit s požadavkem bezplatné konzultace. Ze zkušenosti z minulých programovacích období a obdobných již dříve zveřejněných výzev jsou naši experti schopni s Vámi nezávazně zamýšlený projektový záměr prodiskutovat, ev. pomoci s formulací tohoto záměru, případně při přípravě projektové žádosti již v předstihu.

Přihlášení k odběru ILA newsletteruOchrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Otázky? Jsme tu pro vás. Ozvěte se.