Aktuality

Veřejné vysoké školy mohou žádat o dotaci na materiálně-technické vybavení

Před Vánocemi vyhlásilo MŠMT výzvu pro veřejné vysoké školy, na základě které mohou získat finance na zlepšení infrastruktury pro výuku studentů i pro práci svých zaměstnanců, a to včetně studentů i osob se specifickými potřebami.

Jedná se o výzvu č. 8/133 220. Alokace na tuto výzvu je 2 mld. Kč, kofinancování činí 15 % způsobilých výdajů a žádosti je možno prostřednictvím datových schránek podávat do konce prosince 2023. Do výzvy mohou být zařazeny jen ty akce, které jsou součástí jmenovitého investičního plánu definovaného v dokumentaci programu 133 220 a v subtitulu konkrétní vysoké školy. Jedná se o investiční projekty zaměřené na výstavbu, ev. rekonstrukci prostor VŠ a pořízení nebo modernizaci jejich vybavení. Investiční záměr musí být předem schválen a v případě staveb se předkládá pravomocné stavební povolení, případně ohlášení stavby. DHM, provoz VŠ ani osobní náklady nelze z této dotace financovat.

 

Přihlášení k odběru ILA newsletteruOchrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Otázky? Jsme tu pro vás. Ozvěte se.