Aktuality

Program EXCELES vyhlášen

Dne 8. prosince byla vyhlášena 1. veřejná soutěž programu EXCELES, který je implementačním nástrojem komponenty 5.1 „Excelentní výzkum a vývoj v prioritních oblastech veřejného zájmu ve zdravotnictví“ Národního plánu obnovy a je financován z prostředků Evropské unie prostřednictvím Nástroje pro oživení a odolnost.

Podporovanými prioritními oblastmi VaVaI v programu EXCELES jsou specifické biologické, lékařské a  společenskovědní obory, popř. další navazující vědní, technické a technologické disciplíny cíleně zaměřené na studium infekčních chorob a virologii, onkologii, oblast neurověd (resp. problematiku neurodegenerativních a dalších typů neurologických onemocnění), problematiku metabolických onemocnění a kardiovaskulárních chorob a na specifickou oblast sociálních a ekonomických dopadů systémových zdravotních rizik.

Návrhy projektů do veřejné soutěže lze podávat do 7.2.2022. Výsledky budou zveřejněny 11. května 2022.

Předmětem podpory v programu EXCELES je konsorciální projekt zaměřený na prioritní oblast VaVaI a prováděný multidisciplinárním, vysoce kvalifikovaným týmem s vysokým stupněm internacionalizace za využití nejmodernějších dostupných výzkumných infrastruktur a špičkové vědecké metodologie, který naplní cíle programu. Nezbytnou součástí projektu musí být identifikace aplikačního potenciálu očekávaných znalostí a plán ochrany duševního vlastnictví a práv k výsledkům, identifikace možností uplatnění „open access“ režimu při zveřejňování výsledků a sdílení ověřených vědeckých dat v maximálně možném rozsahu 

Podrobnosti jsou uvedeny v zadávací dokumentaci této veřejné soutěže: LX_ZD_20211208.pdf (msmt.cz).

Přihlášení k odběru ILA newsletteruOchrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Otázky? Jsme tu pro vás. Ozvěte se.