Aktuality

Otevřen příjem předběžných žádostí o dotace pro revitalizaci brownfieldů

Ministerstvo průmyslu a obchodu otevřelo v rámci programu Regenerace brownfieldů pro podnikatelské využití financovaného z Národního plánu obnovy příjem předběžných žádostí o financování revitalizace brownfieldů ve vlastnictví krajů, měst a obcí.

Dotaci bude možno využít na:

  • renovace budov pro dosažení energetických úspor,
  • demolici a výstavbu energeticky úsporných budov (financování pouhé demolice nebo demolice a vybudování infrastruktury nebude možné).

Využití revitalizovaných brownfieldů se předpokládá zejména pro podnikatelské účely. Žádosti mohou podávat města, městské části, obce a kraje na celém území ČR.

Podání předběžné žádosti neznamená ještě podání žádosti o dotaci. Dnem jejího doručení se však plánovaný projekt stává „přijatelným“, což pro žadatele znamená, že od tohoto dne je možno zahájit práce (s výjimkou výkupů, zpracování studií proveditelnosti a přípravných prací pro získání potřebných povolení) na projektu, které bude možno hradit z dotace (pokud bude udělena).

Vyhlášení plné výzvy včetně specifikace detailních podmínek podpory a spuštění příjmu plných žádostí v informačním systému MS 2014+ bude oznámeno tiskovou zprávou na webu MPO.

Přihlášení k odběru ILA newsletteruOchrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Otázky? Jsme tu pro vás. Ozvěte se.