Aktuality

Nemocnice mimo Prahu si polepší

Bolavá místa týkající se nedostatků v některých oblastech zdravotní péče se rozhodl řešit Integrovaný regionální operační program. V současné době je otevřeno několik výzev týkajících se lůžkové psychiatrické péče, následné péče a paliativní péče.

Všechny výzvy jsou průběžné a podle statistiky z 8.1.2024 v nich stále ještě zbývají peníze k rozdělení, a to ve výši cca 40 – 80 % celkové alokace na danou výzvu. Pražská zařízení ale žádnou podporu nezískají. Všechny výzvy jsou zaměřeny buď na MRR (Méně rozvinuté regiony - území Karlovarského, Ústeckého, Libereckého, Královéhradeckého, Pardubického, Olomouckého, Moravskoslezského a Zlínského kraje) nebo na PR (Přechodové regiony – území Středočeského kraje, Jihočeského kraje, Plzeňského kraje, Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje). V souladu s metodikou EU je vždy vyšší alokace určena pro MRR. Výzvy tvoří dvojice, které se liší právě jen výší alokace a lokalitou žadatele.

Konkrétně se jedná o následující výzvy:

 

Podpora akutní a specializované lůžkové psychiatrické péče  

56. a 57. výzva IROP s nejzazším datem pro podání žádosti do 17.10.2024  

 

Podpora rozvoje a dostupnosti paliativní péče

71. a 72. výzva IROP s datem podání do 28.2.2025  

 

Podpora rozvoje a dostupnosti zdravotní následné péče

31. a 32. výzva IROP s datem podání do 30.6.2025  

 

Čas na přípravu žádosti ještě zbývá, ale s ohledem na podmínku nutnosti mít smlouvu s VZP, souhlas VZP se záměrem, stanovisko kraje a stanovisko MZ, je nutno na přípravě žádosti začít pracovat co možná nejdříve. I s tím mohou být zkušení projektoví manažeři společnosti ILA nápomocni.  

Přihlášení k odběru ILA newsletteruOchrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Otázky? Jsme tu pro vás. Ozvěte se.