Aktuality

Nejistota s programy TA ČR pokračuje. Ale alespoň veřejná soutěž Národní centra kompetence je tu!

Po určité době nejistoty jsme se konečně dočkali jedné dlouho slibované výzvy Technologické agentury: dne 15. 12. 2021 byla vyhlášena 2. veřejná soutěž v programu Národní centra kompetence. Je otevřená pro žadatele jak z řad výzkumných organizací, které mohou být jak hlavním žadatelem tak i dalším účastníkem, tak i z řad podniků, které však mohou být pouze dalším účastníkem.

V každém projektu však musí být dalších účastníků typu malý nebo střední podnik nejméně 5. Zapojit se do programu mohou jak již exitující NCK, tak i Centra nově zakládaná.

Celková alokace výzvy je 6,2 mld. Kč. Doba trvání projektu se předpokládá 4 – 6 let. Minimální ani maximální výše požadované dotace nejsou stanoveny. Financování se poskytuje nezávisle na každý rok řešení. Míra kofinancování žadatelem je min. 20 %.

Lhůta pro podání návrhů projektů je 6. 4. 2022 a slíbený termín vyhlášení výsledků je nejpozději do 30. 11. 2022. Zahájení projektů se předpokládá nejdříve od ledna 2023.

Filozofie programu Národní centra kompetence není úplně triviální, neboť NCK připomíná svým pojetím strukturu kaskádových grantů: na rozdíl od běžných projektů, kde je podrobný rozpočet součástí projektové žádosti, se řada finančních alokací rozhoduje teprve v průběhu realizace projektu (formu tzv. Dílčích projektů). Nejen zpracování žádosti, ale i jeho management proto budou vyžadovat velmi kvalifikovaný a profesionální přístup. Pokud Vaše kapacity nepostačují pro zpracování projektového záměru a žádosti o jeho financování do 2. VS v programu NCK a/nebo pro jeho administraci, nabízíme Vám naši poradenskou podporu: v případě zájmu se na nás obraťte na ila@ila.cz.

Výzva v programu TREND, ohlášená na 22. 12. 2021, zatím otevřena nebyla a všichni napjatě očekáváme, co se bude dít.

Dosud stále postrádáme původně slibovanou výzvu v programu ÉTA. Podle posledních neoficiálních informací tato výzva nakonec vyhlášena nebude a uvažuje se o pokrytí její tématiky v novém (uvažovaném) programu SIGMA.

 

Důležité upozornění: Žadatelé z Prahy mohou s výhodou využít programu Asistenční vouchery, který jim umožní snížit náklady na zpracování projektového záměru a žádosti o jeho financování 10x. Na tento program MHMP, který byl vyhlášen 31. 12. 2021 je alokováno celkem 12 mil. Kč, alokace na jeden projektový záměr je 100 - 900 tis. Kč. Míra podpory je 90%, režim financování je ex-post. Jeden žadatel může podat až 3 projektové záměry. Příjem žádostí bude ukončen nejpozději 31. 5. 2022.

Přihlášení k odběru ILA newsletteruOchrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Otázky? Jsme tu pro vás. Ozvěte se.