Aktuality

ILA pomáhá nemocnicím v získání 15 miliard korun z nového investičního nástroje REACT-EU

Jedná se o prostředky určené na pomoc při podpoře zotavení z krize v souvislosti s pandemií covid-19, pro které IROP vytvořil novou prioritní osu PO6. Výzvy č. 98, 99 a 100 budou vyhlášeny na konci března 2021.

Jedná se o prostředky určené na pomoc při podpoře zotavení z krize v souvislosti s pandemií covid-19, pro které IROP vytvořil novou prioritní osu PO6. Výzvy č. 98, 99 a 100 budou vyhlášeny na konci března 2021. Avíza výzev specifikující základní parametry již byla zveřejněna – viz IROP - Ministerstvo pro místní rozvoj ČR - REACT-EU (mmr.cz). V současné době probíhá na MZ ČR odborné posouzení požadavků na pořízení vybavení Přístrojovou komisí. 

Jedená se o velký objem peněz, které mají být v rámci těchto výzev rozděleny. Konkrétně pro výzvu č. 98 Rozvoj, modernizace a posílení odolnosti páteřní sítě poskytovatelů zdravotní péče s ohledem na potenciální hrozby (urgentní příjmy) je alokováno 7,98 mld. Kč, pro výzvu č. 99 Rozvoj a zvýšení odolnosti poskytovatelů péče o zvlášť ohrožené pacienty 5,52 mld. Kč a pro výzvu č. 100 Zvýšení připravenosti subjektů zapojených do řešení hrozeb – Rozvoj laboratorních kapacit nemocnic a Rozvoj infektologických pracovišť všeobecných nemocnic 1,49 mld. Kč. Další 4 miliardy korun jsou alokovány na výzvy č. 96 a 97.na Integrovaný záchranný systém pro Polici ČR, hasiče, záchranky atd.

Většina nemocnic má své osvědčené poradenské agentury, které jim s přípravou žádostí do těchto výzev pomáhají. Nicméně naše společnost má ještě volné kapacity, které nabízí na zpracování žádostí, neboť jsme si vědomi, že v současné době poznamenané koronavirovou krizí mohou mít jednotlivé nemocnice problém s administrativní stránkou přípravy.

Přihlášení k odběru ILA newsletteruOchrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Otázky? Jsme tu pro vás. Ozvěte se.