Aktuality

Další výzvy z Národního plánu obnovy

Dne 9.6.2022 byly zveřejněny dvě nové výzvy v programu Národní plán obnovy - Digitální podnik a Virtuální podnik.

V rámci dlouho očekávané I. výzvy Digitální podnik je možno žádat 1 – 15 mil. Kč na zvyšování digitální úrovně malých, středních a velkých podniků působících na českých a zahraničních trzích. Z dotace je možno částečně hradit nákup a zavádění pokročilých nevýrobních digitálních technologií, které pomohou zajistit zásadní změnu celkového výrobního postupu, založení nové provozovny, rozšíření kapacity stávající provozovny, nebo rozšíření výrobního sortimentu provozovny o výrobky, které nebyly dříve v této provozovně vyráběny. Alokace výzvy je 1,5 mld. Kč, kofinancování se pro malé a střední podniky (v závislosti na velikosti a umístění podniku) pohybuje v rozmezí 40 - 70 %, pro velké podniky je dotace dostupná pouze v regionech Severovýchod, Severozápad, Střední Morava a Moravskoslezsko, kde je kofinancování 60 – 70 %. Podrobněji viz zde.

V rámci I. výzvy Virtuální podnik je možno žádat od 0,5 mil. Kč až do limitu de minimis na zvyšování digitální úrovně malých, středních a velkých podniků působících na českých a zahraničních trzích. Z dotace je možno částečně hradit nákupu a zavádění pokročilých nevýrobních digitálních technologií, které pomohou ve společnosti zajistit výrazný posun v digitalizaci prostřednictvím například podpory automatizace, digitalizace dat a efektivnějšího propojení a řízení firemních procesů. Pod digitalizací se rozumí přijímání technologií provozovaných prostřednictvím elektronických zařízení nebo systémů, které umožňují zvýšit funkčnost výrobku, rozvíjet on-line služby, modernizovat postupy nebo přejít na obchodní modely založené na vynechání zprostředkovatelů u výroby zboží a poskytování služeb. Alokace výzvy je 600 mil. Kč, kofinancování je 60 % pro malý podnik, 70 % pro střední podnik a 80 % pro velký podnik. Podrobněji viz zde.

Termín pro ukončen příjmu žádostí v obou výzvách je 16. 9. 2022.

Chcete-li se dozvědět více o dostupných dotací pro podporu Vašich aktivit, napište nám na ila@ila.cz, rádi Vám obratem odpovíme.

Přihlášení k odběru ILA newsletteruOchrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Otázky? Jsme tu pro vás. Ozvěte se.