Dotační příležitosti
otevřená

NPO MPO - Modernizace distribuce tepla v systémech dálkového vytápění – I. výzva

Cílem výzvy je modernizace distribuce tepla v systémech dálkového vytápění

Termín příležitosti od 05. 05. 2022
Termín příležitosti do 05. 05. 2023
Pro koho jsou prostředky určeny MSP, velké podniky a veřejný sektor včetně podnikatelských subjektů s majetkovou účastí (až do výše 100 %) obcí, měst, krajů a státu.
O kolik je možné žádat Dotace na projekt je poskytována minimálně ve výši 2 mil. Kč a maximálně do výše 500 mil. Kč, avšak současně maximálně do výše 20 mil. EUR.
Výše spolufinancování nebo procento podpory 50 %
Na co je možné prostředky čerpat Investiční náklady, projektová dokumentace stavby, inženýrská činnost ve výstavbě.

Zaměření výzvy

Podporovanými aktivitami jsou:

  1. Modernizace a rekonstrukce stávajících soustav zásobování tepelnou energií včetně předávacích stanic s cílem maximálního dosažení úspor primární energie, případně využití tepla z vysokoúčinné kombinované výroby elektřiny a tepla nebo obnovitelných zdrojů nebo odpadního tepla z průmyslových procesů.
  2. Rozvoj a propojování stávajících soustav zásobování tepelnou energií včetně předávacích stanic s cílem dosažení úspor primární energie (tj. konkrétně výstavba nových rozvodů v rámci stávající SZTE – výstavba nových větví, ale i propojování stávajících větví). 
  3. Instalace a modernizace technologických zařízení souvisejících s distribucí tepelné energie včetně měření a regulace v soustavách zásobování tepelnou energií (např. řídící a zabezpečovací systémy a systémy přenosu dat).

 

Nejzazší datum pro ukončení realizace projektu

31.12.2025

 

Alokace výzvy

1,66 mld. Kč

Mám dotaz nebo si chci domluvit konzultaci. První konzultace Vašeho projektového záměru zdarma.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Přihlášení k odběru ILA newsletteruOchrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?